Бізнес: у якій країні розвивати?

Є безліч суперечок про те, де краще починати бізнес, де краще працювати та краще жити. Безумовно, кожен з нас вибирає сам. Своїми думками поділився один з представників процвітаючої IT - компанії Jooble в Україні спеціально для нас.

Можу назвати кілька моментів, які є ключовими та без яких неможливо побудувати бізнес. Це ідея, місце, час, зусилля та випадок. Якщо роздивлятися весь бізнес-світ, який існує на ринку, то можна з упевненістю сказати, що ці чинники зіграли головну роль у найсильніших передових компаніях.

Так просто не можна сказати, де краще, поки не порівняєш те чи інше в тих, чи інших країнах. Якщо порівнювати Україну та США, то прагнення виїхати в Штати, щоб створити бізнес, набагато більше, ніж на Батьківщині. Міф про те, що всі американці багаті - міф, і не більше. У грошовому співвідношенні 50 000 $ на рік у США та в Україні - бідність на межі прірви та життя з достатком. Очевидно, що порівнювати дві представлені країни нерозумно, але в той же час корисно. Переваг ведення бізнесу в Україні набагато більше, ніж в США з деяких причин: Ви - не іммігрант, у якого обмежені права та терміни. Ви можете дізнатися всі деталі, подробиці створення та ведення бізнесу, при цьому не потрібно наймати висококваліфікованого фахівця - перекладача, які роз'яснить всі деталі законів, тому як всім відомо, як суворо підходять до цього питання закордоном.

Де ж починати будувати бізнес?

Якщо у Вас є приголомшлива ідея - шукайте інвесторів на всіх майданчиках, у тому числі у своїй країні. Потрібно розуміти та усвідомлювати перспективу, яка може існувати та якої бути не може. Багато напрямків у бізнесі набагато більше процвітають в Україні, ніж, наприклад, у Європі. Візьмемо Німеччину. Розглянемо такий бізнес, як салони краси та косметологію. Їхати туди та відкривати цю справу — шаленість і безглузда справа. Дуже маленький відсоток німецьких жінок доглядає за собою, тому що, по-перше: їм це не потрібно, по-друге: це шалено дорого. У крайньому випадку, при кожному готелі є щось подібне, що, знову ж таки, не приносить практично ніякого прибутку. Беремо Україну. Який відсоток дівчат і жінок відвідують салони краси? Майже всі. Тому в Україні прибуток, грошовий оборот й інші чинники є виграшними та більш високими. Пишу це для того, що потрібно настільки добре знати культуру та країну, настільки все вивчити, щоб бачити та мислити, як людина, яка живе все життя там і знає всі переваги та недоліки держави.

Як почати?

«Поки не спробуєш - не впізнаєш». Ця фраза насправді описує той момент, що потрібно діяти, втілювати у життя свої ідеї та проекти. «Немає грошей виїхати закордон ...» Тоді починати потрібно тут. Не факт, що маючи величезну суму грошей, вийде щось створити та розвивати максимально продуктивно так, як це було б на своїй території. Дивлячись на мій досвід проживання у Німеччині хочу сказати, що хоч там фінансово стабільно та багато речей краще, але в Україні можливостей більше. Величезна кількість обмежень, які просто заважають «дихати» та стрімко розвиватися.

Я вже писав вище, що потрібно постійно пробувати. Не вийшло? Вставати та ще раз намагатися повторити це знову. Тільки в цьому випадку є найбільша ймовірність створити міцний і процвітаючий бізнес

16.05.2017 German Bayatian Country Manager Ukraine (Jooble)

К списку публикаций